.

תוכנית הכשרה סביבתית לנשים

 

להגשים חלום וללמוד בבית יער עם טליה שניידר

תכנית ההכשרה לשנת הלימודים תש"פ  

תכל'ס. עומק. ירוק.

 פרמקלצ’ר היא בראש ובראשונה, שיטת תכנון.

היא מעניקה לנו כלים מעשיים לארגן מחדש את סביבת החיים שלנו, כך שתהיה יותר פורייה ומפרנסת, יותר עשירה וחסכונית.
העקרונות והאסטרטגיות שמציעה השיטה מתאימים לכל אקלים, תרבות, אמונה או צורת חיים, לעיר ולכפר. "מערכת פרמקלצ’ר" או "אתר פרמקלצ’ר" עשויים להיות דירה עם מרפסת, בית עם גינה, חווה חקלאית גדולה, מפעל או מוסד, יישוב שלם, רחוב או עיר.

ברמה אחת פרמקלצ’ר עוסקת בצמחים, חיות משק, מים ומבנים אך למעשה אין השיטה מתמקדת במרכיבים אלה בפני עצמם, אלא ביחסים המזינים הנארגים ביניהם בזכות תכנון נבון המתבסס על רבגוניות ועל שיתופעולה עם הטבע. פרמקלצ’ר מתמקדת בפתח הבית וביישובים קיימים, ומלמדת כיצד יכולים משאבים מקומיים קיימים, לספק את כל צרכינו החומריים והכלכליים, כיצד להשתמש במה שיש לנו בלאו הכי, על מנת להשיג את כל מה שאנו זקוקים לו. מהמצוי לרצוי.

פרמקלצ'ר מציעה לנו לקחת אחריות אישית על מעשינו אנו, איש ואישה בביתם, ודרך כך להכיר באחריותנו על העולם כולו. השיטה מלמדת להתבונן, לחלום ולתכנן, לראות את הנולד, לשקול את תוצאות מעשינו מראשיתם "סוף מעשה במחשבה תחילה". ויחד עם זאת, דורשת שלא נסתפק בדיבורים וכל יום נעשה משהו לטובת האדמה, כפי שאומר פתגם סיני עתיק: "מילים יפות לא שותלות כרובים" - אין די בניסוח רעיונות יפים כדי ליצור שינוי אמיתי וכדי למלא בטן מקרקרת.

תכנית ההכשרה המלאה לנשים היא קורס תכנון עומק לכל מי שחולמת להרחיב את הקצוות שלה, ולהבין את שפת תבניות הטבע, כדי ליצור ציורים נפלאים של גינות - אם אצלה בפתח הבית, גן עדן שלה, ואם עבור א/נשים אחרים. מסע אישי שמזמין עשייה יצירתית כל מרחב.

לימוד תבניות הטבע, אדמה, יער מאכל , מים, שימור מלאכות, ליקוט בר, בניה באדמה, אקלים, צמחים והגנת הצומח, שמיטה, חקלאות, קהילה, גינון קהילתי, ביואזוריות ומקומיות, מרעה צופני, ריבוי צמחים, תכנון שפע בשבע, שמירת זרעים, צמחי מרפא וחינוך הם רק חלק מהנושאים בהם תעסוק תכנית הלימודים.

בואי להיות חלק מהעשייה החדשה!

תאריכי פתיחת הקורסים והשעות המדוייקות יימסרו בהמשך. 

על המרצה טליה שניידר

טליה שניידר חיה עם משפחתה בבית אקולוגי בקריית יערים ופועלת בתחום הקיימות משנת 1998, מעל 20 שנה. 

היא למדה פרמקלצ‘ר באנגליה, בהודו ובישראל וזכתה לקבל דיפלומה בפרמקלצ‘ר מטעם האקדמיה הבינלאומית לפרמקלצ‘ר.
היא זו שהביאה לישראל את שיטת הפרמקלצ'ר והנגישה בספריה לראשונה את הידע המעשי הזה לקהל הקוראים בעברית.
טליה עוסקת בחינוך שנים רבות, עם ילדים ומבוגרים תוך יצירת עולם מושגים שלם לתחום הסביבתנות בכלל והפקת מידע יישומי ממקורות קדומים מקומיים.

היא העבירה למעלה מ- 150 קורסים מקצועיים מלאים באקולוגיה מעשית (פרמקלצ'ר) והכשירה עשרות מורות ומורים ישראליים, בעוד רק לפני עשר שנים היא הייתה המורה היחידה בארץ.
קרוב לגיל חמישים, היא ממשיכה ללמד במרץ במרכז שלה בבית יער ובמרכזים אקולוגיים שונים בארץ, בעיקר בסביבות הרי יהודה.

בית יער הוא בית משפחת שניידר, המרחב היצירתי של טליה שניידר, בו היא מלמדת איך להפוך למציאות את מה שהיא כותבת עליו בספריה.
בית יער הוא 'מעט המחזיק את המרובה' -
הוא יושב על שטח זעיר של חצי דונם, אך בתוכו תמצאו את כל מה שיש לפרמקלצ'ר להציע, ויותר:
אגירת מי גשם, מים אפורים, מערכות קומפוסט מתקדמות, טכניקות מתקדמות לביות בעלי חיים, משתלה יצרנית, יער מאכל ויער מקומי, גינות ירק, אקווקלצ'ר, קצוות מפתיעים, דבורים, עשייה קהילתית ועוד.

משק בית גן זעיר ואינטנסיבי.

לא צריך ידע מוקדם. בואי כמו שאת. ונעמיק אל היופי. מפגש לימוד עומק של נשים מכל הגוונים.

כמה זה עולה?

7500 ש"ח

בלבד. 

לא ניתן להחזיר דמי רישום לקורס.

ביטול השתתפות בקורס אפשרית רק עד המפגש השלישי. לאחר מכן לא יוחזר תשלום.

טופס יצירת קשר למתעניינים

נבנה באמצעות מערכת דפי הנחיתה של רב מסר

.